Przejdź do głównej zawartości

190. Biedrona i inne robactwo...


Robactwo się u nas zalęgło...

Jak wiadomo wszem i wobec chore dziecko to nie tylko wizyty u lekarza, podawanie lekarstw, wycierania noska ale także organizowanie czasu.

Wiadomo, oglądnie bajek, szczególnie dla rodzica jest fajne, bo ma chwilę dla siebie. Ale wiadomo też, że jednak dziecko zbyt długo przed tym ekranem siedzieć nie powinno. Moje zresztą nawet nie chce.

U nas standardowo w centrum zainteresowania są gry i puzzle. Normalnie układane i grane często ale w czasie choroby ze zdwojoną intensywnością.

Gramy w te nowsze i odkopujemy te, które chwilowo pozostawały w stanie spoczynku.

Jedną z fajniejszych gier jakie mamy jest Biedronka Pierwsze liczby i liczący przyjaciele z serii Carotina, włoskiej firmy Lisciani Giochi.

Jest to bardzo fajny zestaw gier edukacyjnych z wykorzystaniem inteligentnych puzzli do nauki liczenia i rozpoznawania cyferek. 

W skład naszego zestawu wchodzą:

Pszczółki i ilości

Można z nich układać zbiory, pokazując różnice ilości. My poszłyśmy trochę dalej i Zośka sama układa zbiory (dwa lub trzy) z wymyśloną przeze mnie ilością bzyczków ;-)Biedronka pierwsze liczby 

Cyfry od 1 do 5 i odpowiednia ilość kropek. Te liczby i cyfry już mamy opanowane :-) Ułożenie całej biedrony zajmuje Zośce chwilkę ;-)Liczące koniczynki 

Łatwizna :-)

Stonoga numeryczna

Ogarniamy się z liczeniem do dziesięciu ale nie jest to już takie łatwe. Wymaga to oczywiście większego skupienia przy liczeniu zwierzątek na puzzlach. Cyferki powyżej 5-ciu to jeszcze loteria.


Jak chwalą się na pudełku autorzy gry Lisciani Giochi sa pomocami edukacyjnymi, gdyż są wymyślane i testowane  w Centrum Badań Lisciani pod kierunkiem prof. Giuseppe Lisciani, pedagoga odznaczonego Medalem za Zasługi Edukacyjne Prezydenta Republiki, a także z konsultacjami najlepszych pedagogów i psychologów uniwersyteckich. 

No cóż dla mnie ta gra jest świetna. Naprawdę fajny sposób na naukę liczenia. My sobie gramy po swojemu, ale opakowanie zawiera też instrukcję ze wskazówkami dla rodziców. 

Gra jest rewelacyjna jakościowo, wykonana z wytrzymałego, mocnego kartonu o nazwie SOFT TO TOUCH, który rzeczywiście jest aksamitny w dotyku :-)

No i cudne są ilustracje :-)

Ja i Zośka POLECAMY :-)


Komentarze