Przejdź do głównej zawartości

Trafny wybór

Trafny! Bez dwóch zdań!

Jedną z największych moich pasji jest czytanie książek. Można powiedzieć, że czytam non stop... hihi 

I to jest fakt. Czytam non stop, tyle, że... baaardzo wolno. Kiedyś zdarzało mi się wciągnąć książkę w ciągu dwóch, trzech dni, czasem w jeden dzień. Teraz niestety jeden miesiąc byłby wielkim wyczynem. Czytam po kilka stron dziennie, czasem co kilka dni. Nie znoszę "takiego" czytania ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :-) Wolę czytać tak niż wcale.

I tak oto udało mi się dzisiaj, po długim czasie skończyć "Trafny wybór". J.K.Rowling bardziej znana jako autorka serii o przygodach Harry'ego Potter'a, moim zdaniem sprawdziła się w twórczości dla dorosłych znakomicie.

"Trafny wybór" to "duża" powieść o małym brytyjskim miasteczku od samego początku bardzo wciągająca i fantastycznie opowiedziana. Bez zbędnej pompatyczności, przerysowanego tragizmu, i może właśnie dlatego, mocno poruszająca. Wielowątkowość jest tutaj wielkim plusem a wątki są tak "wyrównane", że dla mnie nie było nudniejszych momentów w przerwach między tymi bardziej interesującymi. No i sporo tu czarnego humoru, który uwielbiam. Bardzo, bardzo polecam.

Kochanie to był zdecydowanie "Trafny wybór" prezentu ;-) Więcej takich poproszę! 

Komentarze

 1. Aktualnie tez tak mam. Jak uda mi sie pare stron w ciagu dnia przeczytac to sukces. A wieczorem jestem tak umeczona, ze oczy same sie zamykaja. Ale wierzę, ze jeszcze wroca takie dni a raczej noce, ze tylko ja i czytadlo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Harrego przeczytałam całego ;) A o tej pozycji nie słyszałam... Musze poszukac :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam i mimo, iż uważam że jest interesująca to czytałam ją strasznie długo w porównaniu do innych. Niby na prawdę ciekawa a taka ciągnąca się troche jak flaki z olejem. Dopiero po połowie nabrałam szybszego tempa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nawet nie wiedziałam że ona pisze inne książki :-0

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę się skusić :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza