Przejdź do głównej zawartości

221. Poznajemy tajemnice Szepczącego Lasu...


O książkach już dawno nie było, zatem zapraszam :-)

Znacie Tappiego? My poznałyśmy go dopiero niedawno. W nasze ręce trafił tom TAPPI I WIELKA BURZA 

Tym, którzy jeszcze nie zakumplowali się z tym wesołym Wikingiem i jego przyjaciółmi z Szepczącego Lasu powiem krótko - warto!  

Pogodne i ciepłe opowiadania o przygodach grupy przyjaciół wciągną małych i większych czytelników. A obłędne ilustracja zachwycą każdego.

Tych którzy Tappiego już poznali nie muszę chyba namawiać do przeczytania kolejnych tomów ;-)
W naszym tomiku jest 10 historyjek o przygodach Chichotka, Chrobotka, Grzebieluszka, Smyrgaczka, Tappiego i całej reszty wesołej "bandy".

Uwielbiam poznawać zupełnie nowe światy i postaci i Zośka też to lubi. Historie opisane w książce są czytelne i przekaz mają jasny. Nie jest to tylko puste "gadanie" i na pewno dotrze do przedszkolaka. Opisane sytuacje z codziennego życia każdy brzdąc doskonale zna z własnych doświadczeń ;-)

Żeby nie było, że czytamy tylko dla przyjemności to słów kilka o kolejnych dwóch książęczkach od Zielonej Sowy :-) To właściwie cały zestaw - książka + gra.

Książka z ćwiczeniami, którą trzeba najpierw przerobić, żeby zdobyć wiedzę potrzebna do gry. 
Czytelnik razem z głównymi bohaterami Krzysiem i wróbelkiem Felkiem wybiera się na wycieczkę do zoo.

Poznając różne zwierzęta czytamy, liczymy, ćwiczymy spostrzegawczość i logiczne myślenie.Na koniec "nową i starą wiedzę" sprawdzamy podczas gry :-)


I mamy jeszcze coś do ćwiczenia łapki.

U nas na razie różnie bywa z tym ćwiczeniem rączki, ale staramy się.Musimy popracować nad precyzją, koordynacja, koncentracją oraz cierpliwością ;-)Komentarze