Przejdź do głównej zawartości

I tak co dzień...
Jakoś tak w sierpniu Zośka dostała od swojego ukochanego chrzestnego grę Mój Pierwszy Quiz. Pograła chwilkę, zaraz był wieczór, gra trafiła do pokoju i tak jakoś o niej zapomnieliśmy.


Mamusi przypomniała się jakieś trzy tygodnie temu...


Gra z serii Gry i Zabawy Smoka Obiboka z Granny dla dzieci w wieku 3-7 lat. 

Kostka, pionek i karty z zadaniami. Zadania są podzielone na 6 kolorów - 6 tematów. Karty czerwone - kolory, zielone - zawody, fioletowe - miejsca, żółte - zwierzęta, niebieskie - dom i pomarańczowe - jedzenie. 

Zasady gry w dużym skrócie - gracz rzuca kostką, przesuwa pionek o odpowiednią liczbę pól. W zależności od koloru pola na jakim stanie pionek, gracz losuje odpowiednia kartę z zadaniem.  Każde zadania ma trzy odpowiedzi do wyboru. Pod każda odpowiedzią są dziurki. Gracz wkłada paluszek w otwór pod wybraną odpowiedzią. Z tyłu karty prawidłowa odpowiedź jej oznaczona klaunem. Gracz od razu sam sprawdza, czy odpowiedział dobrze.

My gramy codziennie. Czasem przez 5 minut, czasem przez 35 minut. Zośka ćwiczy liczenie - najpierw licząc kropki na kostce, potem pola - myślenie i pamięć.  

Zadania mają zróżnicowany poziom trudności - niektóre od razu Zośka rozwiązała sama, przy innych potrzebowała pomocy. Dzięki tym trudniejszym zadaniom teraz wie, że flaming jest różowy a żaba powstaje z kijanki ;-)

Jak gramy długo to mój mały cwaniak próbuje oszukiwać - ustawia kostkę, przeskakuje pola, podmienia karty...  Mój Mały Wielki Szu ;-)

Komentarze

  1. ja na 2 latka planuje kupić Młodej jakąś grę z Djeco. Na pewno też chwilę odleży ale znalazłam takie właśnie od 2 latek

    OdpowiedzUsuń
  2. Zocha ma już 3,5 roku, więc skłaniamy się ku grom dla czterolatków :-)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza